New Holland
Polskie Składy Rolne
Godziny otwarcia: 8:00 - 16:00
85 741 86 50

150 lat sukcesów z firmą Pöttinger

Dodano: 05.02.2021

  

150 lat sukcesów z firmą Pöttinger
Austriacka, rodzinna firma Pöttinger w 2021 roku obchodzi swój wspaniały jubileusz: obchody 150-lecia istnienia firmy będą świętowane według motta ,,Szanujemy przeszłość - patrzymy w przyszłość". Z małego zakładu w Grieskirchen (AT) rozwinęło się przedsiębiorstwo, które odnosi sukcesy na rynkach całego świata.
W 1871 ruszył zegar nastawiony na sukces
Wszystko zaczęło się na festynie: Franz Pöttinger jako zmyślny zegarmistrz już w 19. stuleciu wiedział, że innowacja i patrzenie w przyszłość jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. Z jego perspektywy precyzja, z jaką pracuje zegarek musiała zadziałać również w maszynach po to, aby przynieść rolnikowi ułatwienie w jego pracy. To był moment, gdy Franz Pöttinger stworzył sieczkarnię. Za tę maszynę w 1871 roku na festynie w Linz (AT) otrzymał srebrny medal. To wyróżnienie sprzed 150 laty rozpoczyna historię firmy. Pöttinger od tej chwili jest w służbie techniki rolniczej.
Oprócz sieczkarni powstały wówczas również rozdrabniarki i prasy do owoców, sieczkarnie silosowe, rębaki do gałęzi i koparki do ziemniaków. W latach 50-dziesiątych dwudziestego wieku urządzenia do zbioru słomy, siana, trawy czy liści buraczanych były hitem sprzedaży. Kilka lat później taśmociąg do zbioru siana zrewolucjonizował prace na stoku. Ta maszyna stała się kamieniem węgielnym pod budowę maszyn do zbioru zielonek. Ciągłe jej usprawnianie stworzyło bazę do skonstruowania przyczepy samozbierającej. Pöttinger od tego momentu został światowym liderem w tym segmencie maszyn. Zakup Bawarskiej Fabryki Pługów (DE) w 1975 roku zapoczątkował pracę nad maszynami do uprawy gleby: brony wirnikowe, kultywatory i pługi weszły do oferty standardowej. Trzecią nogą firmy została technika siewu. Rozwój tego segmentu maszyn stał się możliwy poprzez zakup w 2001 roku fabryki Rabe w Bernburgu (DE).
Flagi Pöttinger zawisły w wielu krajach
Po udziale w pierwszych wystawach w Austrii i krajach sąsiadujących, rozpoczęła się od utworzenia w 1999 roku pierwszej firmy-córki we Francji, ekspansja na rynki międzynarodowe. W kolejnych latach powstało 14 firm-córek w Europie, Ameryce i Azji, w tym ostatnio utworzona w 2020 roku firma w Polsce.
Szanujemy przeszłość - patrzymy w przyszłość
Pöttinger czuje się od zawsze mocno związany z rolnikami. Ostatnie wydarzenia na świecie pokazały, jak ważna jest produkcja i dostarczanie żywności w odpowiednej ilości i jakości. ,,Od ponad 150 lat Pöttinger pracuje na sukces swoich klientów. Pöttinger jako przedsiębiorstwo rodzinne bardzo poważnie traktuje swoją odpowiedzialność za przyszłość kolejnych pokoleń i środowiska naturalnego. Naszym zadaniem jest rozwijanie techniki rolniczej, która sprawdzi się w rolnictwie we wszystkich jego aspektach, również w przyszłości" wyjaśnia strategię rozwoju przedsiębiorstwa Rzecznik Zarządu Gregor Dietachmayr.
 

 

Zapoznaj się z pozostałymi aktualnościami »
Multimedia
Nasze marki
Współpracujemy z:

Kontakt
15-521 Białystok - Zaścianki
Szosa Baranowicka 62A
tel. 85 741 86 50
fax.85 741 81 20
bialystok@adleragro.pl


Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny adleragro.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie strony.

Akceptuję Regulamin